KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14246102
nr 1424 6102
Arnold Eres
(1917-1986), Sverige
Oljemålning, Olja på pannå, Signerad, daterad 1963,38x44, yttermått inklusive ram: 52x57 cm
Arnold Eres, Estnisk-Svensk bildkonstnär född i Estland 1917, död 1986.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 20:24:52
300 kr
400 kr
500 kr
Arnold Eres
Läs mer om Arnold Eres